Tour de France: Jonas Vingegaard megvédte címét

Jonas Vingegaard az összetett győztese
Jonas Vingegaard az összetett győztese Szerzői jogok AP Photo/Daniel Cole, Pool
Szerzői jogok AP Photo/Daniel Cole, Pool

A Jumbo-Visma 26 esztendős dán versenyzője mögött az UAE két kerékpárosa zárt a dobogón.

Jonas Vingegaard nyerte az összetett versenyt a Tour de France-on. A dán versenyzőnek sikerült megvédenie címét a világ leghíresebb országúti kerékpáros körversenyén.

7 és fél perces hátránnyal a szlovén Tadej Pogacar végzett a 2. helyen összetettben, a brit Adam Yates lett a 3.

A verseny utolsó szakaszát a belga Jordi Meeus nyerte.

A 110. Tour de France vasárnap a Saint-Quentin-en-Yvelines-ből induló 115,1 kilométeres szakasszal zárult a Champs-Élysées-n.

Az ugyancsak kétszeres győztes Pogacar a legjobb fiatalt illető fehér trikót érdemelte ki, a pontverseny zöld trikóját a belga Jasper Philipsen, a hegyi pontverseny első helyezettjét illető pöttyös trikót az olasz Giulio Ciccone kapta.