Novak Djokovics újra világelső

Novak Djokovics

Djokovics nyerte férfi egyesben a francia nyílt teniszbajnokságot, a Roland Garrost.

A 36 éves sportoló immár 23. Grand Slam-győzelmét szerezte meg, és ezzel rekorder a férfi teniszezők között. Egyúttal a világranglista első helyét is visszaveszi hétfőtől Carlos Alcaraztól.

A szerb klasszis - aki a verseny elején a koszovói konfliktus kapcsán tett politikai nyilatkozatával kavart vihart - a norvég Casper Ruud ellen egyértelmű fölényben játszva 7:6 6:3 7:5 arányban győzedelmeskedett.

Djokovic 23. GS-serlege és egyben pályafutása 94. trófeája, a Muskétások Kupája mellé 2,3 millió eurót (863 millió forint) kapott.