Bajnokok Ligája: a Manchester City és az Internazionale lesz a Real és a Milan ellenfele

John Stones (Manchester City, sárgában) és Jamal Musiala, a Bayern München játékosa harcol a labdáért a müncheni Allianz Arénában 2023. április 19-én.
Írta: Peter Kristof

Az angol klub a Bayern Münchent, az olasz a portugál Benficát búcsúztatta a negyeddöntőben.

A Manchester City és az Internazionale jutott szerdán a legjobb négy közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A visszavágón mindkét együttes döntetlent játszott ellenfelével.

A Manchester City az első mérkőzésen aratott 3-0-ás győzelem után lépett pályára a Bayern München otthonában. Az angoloktól Haaland tizenegyest hibázott a 38. percben, szünet után azonban egy kontratámadás végén a norvég csatár már eredményes volt. Haalandnak ez volt a 12. gólja a mostani BL-szezonban.

A hajrában ugyan Joshua Kimmich büntetőből egyenlített, de az 1-1-es végeredmény – 4-1-es összesítéssel – a City továbbjutását eredményezte.

A másik szerdai találkozón az Internazionale kétgólos előnnyel fogadta a Benficát. A fekete-kékeknek Barella szerzett vezetést, majd Aursnes még az első félidőben egalizált. A második játékrészben Lautaro Martínez és Correa góljaival 3-1-re elhúzott az Inter, a portugálok viszont nem adták fel. A hajrában előbb António Silva szépített, aztán a rendes játékidő hosszabbításában Musa egyenlített.

3-3 lett így a vége, ami bőven megfelelt az Internek. A milánói klub városi riválisával, az AC Milannal találkozik az elődöntőben, a Manchester City ellenfele a címvédő Real Madrid lesz.