Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Hat évtized után először állítják ki Klimt egyik főművét

Gustav Klimt egyik főműveként emlegetik
Gustav Klimt egyik főműveként emlegetik Szerzői jogok  Wikimedia Commons
Szerzői jogok Wikimedia Commons
Írta: Euronews/ÁG
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A festményt Klimt aranykorszakának egyik kvalitásos darabjaként tartják számon, ezért szenzációs, hogy most kiállítja a Belvedere.

Hat évtizede nem láthatta a nagyközönség Gustav Klimt festményét, a Vízikígyók II. című alkotást. A leghíresebb osztrák festőként emlegetett mester művét hosszas tárgyalások után, a Van Gogh Múzeum közbenjárásával sikerült kölcsönkérnie a tulajdonostól a bécsi Belvederének, ahol péntektől állítják ki.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Markus Fellinger kurátor mondja, hogy utoljára 1964-ben szerepelt a mű nyilvános kiállításon, azóta egy magángyűjteményben lappang. A festményt Klimt aranykorszakának egyik kvalitásos darabjaként tartják számon, ezért szenzációs, hogy most kiállítja a Belvedere.

Az emlegetett aranykorszak idején Klimt aranylemezes technikával kísérletezett. Számos alkotása köthető ehhez a periódushoz, közülük emelkedik ki a Vízikígyók II. A festmény május 29-ig tekinthető meg.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Beyoncé megdöntötte Solti György Grammy-rekordját

Bécs leleplezi óriás Eurovíziós falfestményt

Vb-s utcai falfestmények térnek vissza Rio de Janeiróba