Sikeres futófesztivált rendeztek a Duna-parton

Novák Katalin köztársasági elnök és Lengyel Zsófia látássérült sportoló a váltóverseny céljában a budapesti Pázmány Péter sétányon 2022. október 9-én. Szerzői jogok MTI

89 ország, illetve 830 magyarországi település sportolói indultak a Budapest Maraton Fesztiválon.

89 ország futói vettek részt a Budapest Maraton Fesztiválon, amelyen 830 magyarországi település sportolói indultak. A klasszikus, 42.5 kilométeres távnak 3750-en vágtak neki, az útvonal a Duna két partján haladt.

A versenyt Novák Katalin indította a Pázmány Péter sétányon. A magyar köztársasági elnök egy négyfős csapat befutó tagjaként maga is rajthoz állt. A társai Hosszú Katinka olimpiai bajnok úszó, valamint Lévay Viktória színésznő és Szente Vajk rendező voltak.

A célba Szemerei Levente ért elsőként. A 22 esztendős szedresi futó 2 óra 21 perc 44 másodperces idővel teljesítette a maratoni távot több mint 8 perces előnnyel a második helyezett ír Derek Crammondot. A harmadi helyen egy másik magyar futó, Kaposi Benedek végzett.

A női versenyben Csillag Eszter 3 órán belüli idővel (2:59:16 óra) diadalmaskodott. A második helyen Bátai Réka (3:01:04), a harmadikon Garai Ágnes Szonja (3:04:59) végzett.

A Budapest Maraton Fesztiválon ép és fogyatékos sportolók is versenyeztek.