Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Megtépázta a kínai gazdaságot a sanghaji vesztegzár

Izolációs központ Sanghajban
Izolációs központ Sanghajban Szerzői jogok  Beibei/AP
Szerzői jogok Beibei/AP
Írta: Zoltan Siposhegyi
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Azért a gazdaság volumene így is nőni tudott.

Már több mint 320 ezren fertőződtek meg a koronavírussal Sanghajban, ez azt jelenti, hogy a kínai esetek 95 százalékát az iparvárosból jelentették. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Csak múlt hétvégén 22 ezer új beteget regisztráltak, ami a legmagasabb szám a járvány kezdete óta. A 25 milliós város hetek ót vesztegzár alatt van, a kínai hatóságok azokat is izolációs központokba zárják, akik pozitív tesztet produkálnak, de tünetmentesek. 

A járvány miatti leállások jelentősen lelassították a gazdasági növekedést. Kínában az első negyedévben 4,8 százalék volt a bővülés, ami 7 tizeddel elmarad a várttól. Szakértők kiszámolták, hogy ha Sanghaj hosszan marad lezárva, az akár 3 százalékkal is visszavetheti a kínai GDP-növekedést. 

Ráadásul a chip-hiány is súlyosbodhat. 2022 első 3 hónapjában 4,2 százalékkal kevesebb chipet tudtak csak gyártani, az előző év hasonló időszakához képest.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

40 év után először gyorsabban nő az amerikai GDP, mint a kínai

A szokásosnál kevesebb ünnepi utasra számítanak Kínában

Bírósági döntés: 1,3 milliárd eurót kell fizetnie Lengyelországnak a COVID-19 elleni vakcinákért