Szenzációs diadal: Euroliga-győztes a Sopron Basket!

A Sopron Basket ekkor még az Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzése, a Montpellier legyőzése után ünnepelt 2022. március 8-án – képünk illusztráció
A Sopron Basket ekkor még az Euroliga negyeddöntőjének első mérkőzése, a Montpellier legyőzése után ünnepelt 2022. március 8-án – képünk illusztráció Szerzői jogok Vasvári Tamás/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
Szerzői jogok Vasvári Tamás/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap
Írta: Peter Kristof

A soproni csapat a magyar női kosárlabdasport legnagyobb sikerét aratta.

Hatalmas győzelmet aratott a Sopron Basket a női kosárlabda Euroliga döntőjében: a soproni lányok végig vezetve verték a hazai parketten játszó török Fenerbahcét Isztambulban – közel tízezer fanatikus török szurkoló előtt!

Álomszerűen kezdte a mérkőzést a Sopron, amely már 12-0-ra vezetett, amikor a Fenerbahce – hét és fél perc után! – az első pontjait szerezte. Az első negyed végjátéka az előző percekhez hasonló mederben zajlott, így az eredményjelző tíz perc után tízpontos soproni előnyt mutatott (16-6).

A második negyedben sem történt változás, a bizonytalan török együttes játékosai nem találták a soproni védekezés ellenszerét. A magyar csapat támadásban is kiegyensúlyozottan teljesített, így a nagyszünetre megmaradt a tíz pont különbség (29-19).

A harmadik negyedben jött egy kis megingás, a soproniak eleinte nemigen találtak a gyűrűbe, a Fenerbahce pedig néhány szerencsés kosárral egyetlen pontra feljött (33-32). A soproniak azonban a vezetést már nem engedték át, mindig megújultak, amikor kellett, és ugyan három (16–19), illetve két ponttal (15–17) elveszítették az utolsó két negyedet, ez bőven belefért.

Előnyét az utolsó percekben biztosan megtartva, a magyar csapat végül 60–55-re nyert úgy, hogy a kezdőötösből Williams (16), Fegyverneky (12), January (11) és Határ (10) is kétszámjegyű pontterméssel zárt, csak az elődöntő hőse, Brooks (9) nem, a szerb klasszis most főként lepattanószerzésben jeleskedett.

A második Euroliga-döntőjét játszó soproni kosárlabdacsapat története során először nyerte meg a legrangosabb női klubsorozatot, amelyben magyar együttes korábban még soha nem diadalmaskodott.