Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Az orosz devizatartalékok felét fagyasztották be a szankciók a pénzügyminiszter szerint

Az orosz pénzügyminiszter az elnök társaságában 2018-ban
Az orosz pénzügyminiszter az elnök társaságában 2018-ban Szerzői jogok  AP Photo/Olga Maltseva
Szerzői jogok AP Photo/Olga Maltseva
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Rubelben fogja kifizetni az adósságot Oroszország azoknak az országoknak, amiket Moszkva most barátságtalannak nyilvánít.

Az orosz jegybank devizatartalékainak felét befagyasztották a szankciók miatt - jelentette ki Anton Sziluanov orosz pénzügyminiszter vasárnap az állami tévében.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

"Ez körülbelül a fele azoknak a tartalékoknak, amelyekkel rendelkeztünk. Összesen körülbelül 640 milliárd dollárnyi tartalékunk van, körülbelül 300 milliárd dollárnyi tartalékunk van most olyan állapotban, amelyben nem tudjuk felhasználni" - mondta Sziluanov.

A miniszter elmondta, hogy Oroszország tartalékainak egy része kínai devizában van, eközben a nyugati országok nyomást gyakorolnak Kínára, hogy korlátozza az orosz féllel folytatott kereskedelmet.

"Úgy gondolom, hogy a Kínával való partnerségünk továbbra is lehetővé teszi számunkra, hogy nemcsak megőrizzük, hanem meg is sokszorozzuk általunk elért együttműködést egy olyan időszakban, amikor a nyugati piacok zárva vannak" - mondta Sziluanov.

A miniszter emlékeztetett rá, hogy az Oroszországgal szemben most (Moszkva által) barátságtalannak nyilvánított országoknak járó adósságot rubelben fogják kifizetni.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Mariupolban éhhalál fenyeget az óvóhelyeken

Több száz drónnal támadta Ukrajna Oroszországot, az oroszok szerint Kijev háborús bűnt követett el

Mélyen Oroszországban csaptak le az ukrán drónok egy olajfinomítóra