Rafael Nadal az Australian Openen megszerezte 21. Grand Slam-győzelmét

Szerzői jogok AP Photo/Hamish Blair

Rafael Nadal beállította a rekordot: 21. Grand Slam-tornagyőzelmét szerezte meg az Australian Open teniszversenyen, és ezzel az örökranglista élére került. A férfi egyes döntőjében Danyiil Medvegyevet győzte le.

A férfi egyes döntőjében Danyiil Medvegyevet győzte le drámai fordulatokban bővölködő mérkőzésen. A sérülésből visszatért spanyol versenyző fináléba jutása is már meglepetés volt, a meccset sokáig domináló orosz ellen azonban nem látszott esélyesnek. A majdnem öt és félórás meccsen azonban Nadal kétszettes hátrányból tudott fordítani a világranglista második helyezettje ellen. A harmadik játszmát megnyerte, a negyedikben már ő diktálta a tempót, az ötödiket pedig nagy harcban hódította el.

Melbourne-i győzelmével a spanyol versenyző megelőzte a 20-20 Grand-Slam-arannyal rendelkező Roger Federert és Novak Djokovicot. A Grand Slamek tekintetében ezzel jelenleg ő minden idők legsikeresebb férfi teniszezője.

Az ausztrál torna nagy kérdése, hogy ha Novak Djokovicot oltatlanul is beengedte volna az ausztrál kormány az országba, vajon nem ő ünnepelné ezt a rekordot?