Kísérleti nemzetközi ritmikus gimnasztika verseny Moszkvában

Divine Grace
Divine Grace Szerzői jogok Euronews
A cikk megosztása

Az esemény ötletgazdája athén 2004-es olimpiai bajnoka,Alina Kabajeva

Moszkva ad otthont az első kísérleti nemzetközi ritmikus gimnasztika versenynek, a Divine Grace-nek.

Az esemény ötletgazdája athén 2004-es olimpiai bajnoka, Alina Kabajeva. Az ő jótékonysági alapítványának köszönhető, hogy a projekt megvalósult.

- Üdvözlök mindenkit az első nemzetközi kísérleti ritmikus gimnasztika versenyünkön, a Divine Grace-en. A versenyen 13 ország képviselői vesznek részt. Köszönöm mindenkinek, hogy időt szakított a felkészülésre és az ideutazásra és hogy vállalta a kihívást - mondja Alina Kabajeva.

Az elmúlt évek jelentős tornászai közül többen támogatták az új verseny létrehozásánát, köztük L ri Fung, Jekatyerina Szerebrianszkaja és Alexandra Timosenkó, Julia Barszukova, Jevgenyina Kanajeva és Margarita Mamun, ők mind az esemény díszvendégei.

A meghívott 13 tornász egy átfogó versenyszámban versenyez, amely négy szerből áll: karika, labda, buzogány és szalag. A rendezvényt 2001-2005 közötti, illetve a 2022-től hatályos előírások szerint bonyolítják Ez a szimbiózis lehetővé teszi, hogy nagyobb figyelmet fordítsanak a kivitelezésre és a művészi elemekre.

- Amikor a riói olimpiát néztem, észrevettem, hogy valami nem stimmel. Nem egészen értettem, de aztán rájöttem, hogy a ritmikus gimnasztika szabályait erősen leegyszerűsítették; A nehéz elemeket eltávolították, ennek eredményeként a többé nem volt olyan látványos és egyedi, mint mindig - mondja Alina.

A karikagyakorlatnál a junior világbajnok orosz Lala Kramarenkó tört az élre. Hibátlanul teljesített és 36,65 pontot szerzett. Nyomában több mint 4 ponttal lemaradva a fehérorosz Anna Kamensikova következett. A harmadik helyen a mexikói Marina Malpica áll. A következő szer a labda volt, itt ismét senki sem bizonyult jobbnak Lala Kramarenkónál, így a torna első napján 71,95 pontot szerzett.

A második helyen az összesített pontozás után a fehérorosz Anna Kamensikova áll, míg a grúz Ketevan Arbolisvilinek sikerült megszereznie a harmadik helyet. Tiszta gyakorlatát követően megosztotta benyomásait a versenyről:

- Ez az új gyakorlatom, most először adtam elő, és azt kell mondjam, csodálatos érzés volt.

A tornagyőzelem december 17-én, Moszkvában, a VTB Arénában dől el az eredmények összesítése alapján.