Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Hat nyugat-balkáni kormányfővel találkozott Angela Merkel

Hat nyugat-balkáni kormányfővel találkozott Angela Merkel
Szerzői jogok  Euronews
Szerzői jogok Euronews
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az albán miniszterelnökkel, Edi Ramával folytatott kétoldalú megbeszélésein Merkel üdvözölte az albán jogállam fejlődését, és támogatta Észak-Macedónia valamint Albánia csatlakozási tárgyalásainak elkezdését az EU-val.

A nyugat-balkáni térség országainak EU-csatlakozásáért kampányoló német kancellár a régióba tett látogatásának második napján hat kormányfővel találkozott Tiranában: az albán, az észak-macedóniai, a montenegrói, a szerbiai, a bosznia-hercegovinai és a koszovói miniszterelnökkel.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

"Amint a feltételek adottak, az EU-nak muszáj betartania a szavát, nem pedig új feltételeket kitalálnia, mert nem akar belpolitikai okokból haladni az új tagok felvételével" - mondta Angela Merkel látogatásán. "Ha az EU belpolitikai okokból nem akarja folytatni a csatlakozási folyamatot, az csalódást kelt."

Az albán miniszterelnökkel, Edi Ramával folytatott kétoldalú megbeszélésein Merkel üdvözölte az albán jogállam fejlődését, és támogatta Észak-Macedónia valamint Albánia csatlakozási tárgyalásainak elkezdését az EU-val. Bulgária a 2020-as német elnökség idején megvétózta ezt a lehetőséget.

Merkel a nyugat-balkáni országok regionális együttműködésének kiterjesztéséért is kampányolt Tiranában.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Merkel elbúcsúzott Macrontól

Kaja Kallas reagál, miután az izraeli külügyminiszter közli, hogy megszakít vele minden kapcsolatot

Az EU üdvözli a keretegyezséget, ami az USA és Irán közti megállapodás alapja