Tokió 2020: ez történt augusztus 5-én

Sandor Totka, of Hungary, holds up his gold medal in the men's kayak single 200m final at the 2020 Summer Olympics
Írta: euronews

Megszületett az ötödik magyar arany, és jött hozzá még két ezüstérem is.

Jamaicai sikert hozott a férfi 110 méteres gátfutás döntője a tokiói olimpián. Hansle Parchment 13.04 másodperces idővel nyert, megelőzve az amerikai Grant Hollowayt és honfitársát, Ronald Levyt.

A szám magyar indulója, Szűcs Valdó az elődöntőbe jutott, végül a 13. helyen zárt.

Portugál olimpiai bajnokot avattak férfi hármasugrásban. A favorit Pedro Pichardo három kísérletével is nyert volna, a legnagyobb 17,98 méter volt. A kínai Csu Ja-mingé lett az ezüstérem. Míg Fabrice Zango Burkina Faso első ötkarikás érmét szerezte a bronzzal.

Rasovszky Kristóf a második lett a férfiak 10 kilométeres nyílt vízi úszószámában, megszerezve ezzel a magyar küldöttség 6. ezüstérmét. 26 másodperccel előzte meg őt, és szerezte meg az olimpiai bajnoki címet a Florian Wellbrock. A német úszó 1:48:33.7 óra alatt teljesítette a távot.

A férfi 20 kilométeres gyaloglást az olasz Massimo Stano nyerte (1:21:05 óra) két japán, Ikeda Koki és Jamanisi Tosikazu előtt. Ez a harmadik olasz aranyérem atlétikában Tokióban, Gianmarco Tamberi holtversenyes magasugrássikere, illetve Marcell Jacobs 100 méteres síkfutásban aratott diadala után.

A férfi kajak egyesek sprintszámában, 200 méteren Tótka Sándor győzött az olasz Rizza, a brit Heath és Csizmadia Kolos előtt. Ez az ötödik magyar arany Tokióban.

Női 500 méterenon Csipes Tamara második lett; ez a hetedik magyar ezüst. A címvédő Kozák Danuta - aki nagyon elrontotta a rajtot –, negyedikként érkezett. Az aranyérmet az új-zélandi Lisa Carrington szerezte meg.

Az orosz Albert Batirgazijev pontozással legyőzte az amerikai Duke Ragant a férfi ökölvívók 57 kg-os versenyének döntőjében. A súlycsoport bronzérmét a szenegáli Samuel Takyi szerezte meg.