Tokió 2020: napi összefoglaló augusztus 4-én

A férfi 200 méteres síkfutásban kanadai, 800 méteren pedig kettős kenyai siker született az olimpián. Szinkronúszásban az orosz páros győzött.

A kanadai Andre de Grasse nyerte a 200 méteres síkfutást a tokiói olimpián. A táv ezüst- és bronzérmese egyaránt amerikai sprinter lett, Kenneth Bednarek és Noah Lyles.

Kettős kenyai siker született férfi 800 méteren. Elsőként a minden idők hatodik legjobb idejével rendelkező Emmanuel Kipkurui Korir ért célba, mögötte pedig a vb-bronzérmes Cheruiyot Rotich érkezett másodikként.

Hatodszor is olimpiai bajnok az orosz Szvetlana Romasina, miután megnyerte a szinkronúszás páros versenyét Szvetlana Kolesznyicsenkóval az oldalán. Mögöttük a kínai és az ukrán duó végzett.

A díjugratás egyéni versenyszámában Ben Maher győzött. A brit lovasnak ez már a második olimpiai aranyérme, 2012-ben csapatban nyert. A díjugratás 2. és 3. helyén svéd és holland siker született.

A férfi súlyemelők utolsó számát a grúz Lasa Talahadze nyerte a plusz 109 kilogrammos súlycsoportban. A címvédő és világbajnok sportoló szakításban, lökésben és összesítésben is világcsúcsot ért el.

Az olimpiai éremtáblázatot Kína, az USA és Japán vezeti. Magyarország négy arannyal, öt ezüsttel és három bronzzal a 14.. Szerdán Lőrincz Viktor kötöttfogású birkózó a magyar ezüstérmek számát növelte.