Aranyérmet nyert Lőrincz Tamás és Kopasz Bálint

Lőrincz Tamás a tokiói olimpián
Lőrincz Tamás a tokiói olimpián Szerzői jogok Kovács Tamás/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap

A keddi volt eddig az egyik legsikeresebb nap a magyar csapat számára a tokiói olimpián: Lőrincz Tamás olimpiai bajnok lett a kötöttfogású birkózók 77 kilogrammos kategóriájában, és szenzációs versenyzéssel aranyérmet nyert Kopasz Bálint férfi kajak ezer méteren.

A 34 éves Lőrincz Tamás sikerével megkoronázta pályafutását, mert egy világ- és négy Európa-bajnoki cím után a pályafutásából hiányzó aranyérmet is begyűjtötte. Kilenc éve a londoni játékokon - még 66 kilósként - második lett. Sikerével nem csak teljessé tette medálgyűjteményét, hanem a súlycsoport regnáló olimpiai, világ- és Európa-bajnokaként vonul vissza.

Tamás testvére, Lőrincz Viktor döntőbe jutott a 87 kilogrammos súlycsoportban, a 97 kilós Szőke Alex az ötödik helyen végzett.

Kopasz Bálint jól startolt, 250 méternél második helyen állt, majd féltávnál is kis különbség volt még a portugál Fernando Pimenta és közte. A második 500 méteren viszont ellenállhatatlan volt, és meggyőző fölénnyel nyerte a kajak ezer métert. Mögötte második helyen a remekül hajrázó Varga Ádám végzett, Pimenta harmadik lett. Kopasz ideje 3:20:6.43, Varga 3:22:4.31-gyel lett a második.