Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Visszakapcsolták a forródrótot Dél és Észak-Korea között

Visszakapcsolták a forródrótot Dél és Észak-Korea között
Szerzői jogok  AFP
Szerzői jogok AFP
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A koreaközi forró drót visszakapcsolását az északi ország egyik fontos állami ünnepére időzítették: Phenjan az 1950-es koreai háborúban aratott győzelmét ünnepli.

Az Észak- és Dél-Korea közötti kapcsolatok javulását remélik attól, hogy a két ország helyreállítja a koreaközi kommunikációs csatornákat. Tavaly Észak-Korea egyoldalúan kapcsolt le minden kommunikációs vonalat, az ellen tiltakozva, hogy dél-koreai aktivisták politikai szórólapokat úsztattak át a határon.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Park Szu-hjun, a dél-koreai kormány szóvivője arról is beszélt, hogy a kommunikációs platformok visszakapcsolása mellett a kölcsönös bizalom helyreállításáról is megállapodott a két ország vezetője. A kapcsolatok javulására számít Szöul.

Kim Dzsong-un észak-koreai vezető és a Moon Jae-in dél-koreai elnök személyes egyeztetése már önmagában reményt keltő a viszony javulásában elemzők szerint. A koreaközi forró drót visszakapcsolását az északi ország egyik fontos állami ünnepére időzítették: Phenjan az 1950-es koreai háborúban aratott győzelmét ünnepli.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Az atomprogram helyett inkább a gazdasági együttműködésről volt szó a kínai elnök észak-koreai útján

Hszi Csin-ping Kim Dzsong Unnal találkozik, Kína és Észak-Korea erősíti szövetségét

Dél-koreai felüljáró-omlás Szöulban: három halott