13 éves a világ első olimpiai bajnok női gördeszkása

A gördeszkázás női olimpiai bajnoka
Írta: Zoltan Siposhegyi

Japán és Brazília verhetetlennek tűnt az utcai versenyben.

**Taroltak a hazaiak a gördeszkások utcai számában a tokiói olimpián. **

A legjobb női versenyző, a japán Nisija Momidzsi ráadásul mindössze 13 évesen állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A sportág most mutatkozott be először az ötkarikás játékokon és az érmesek közül szinte mindenki 20 éven aluli lett. Momidzsi mögött a 13 éves brazil Rayssa Leal végzett, a 16 esztendős Nakajama Funa pedig harmadik lett.

A férfiak között is japán siker született. Horigome Juto szinte tökéletes körrel és 37,18 ponttal lett a gördeszkázás történetének első olimpiai bajnoka.

Az utcai kategóriában a versenyzőknek kétszer kellett végiggurulniuk a Ariake Városi Sportparkon, majd 5 trükköt is be kellett mutatniuk különböző tereptárgyakon.