Norvég és svájci győzelem a Mont Blanc-maratonon

Írta: Károly Szilágyi

A lenyűgöző tájon haladó embert próbáló versenyen idén jó volt az időjárás, a győztesek hamar végigértek a 38 kilométeres távon.

Idén 1299 induló közül a norvég Stian Angermund nyerte a 38 kilométeres Marathon du Mont Blanc terepfutó-versenyt. A mezőny reggel hatkor, felhőtlen időben rajtolt. A Franciaország, Svájc és Olaszország határán kanyargó pályán a versenyzőknek 2600 méternyi emelkedés és 1700 méter ereszkedést kell legyőzniük Chamonix környékén.

A helyezkedés már rögtön a rajt után elindult, hiszen az első pár kilométeren még alig emelkedik a pálya, az elit versenyzők itt öt perces kilométerenkénti tempót diktáltak, míg Les Posettes-től Vallorcine-be való ereszkedésnél, rendkívül technikás pályán 3 perces kilométerenkénti tempóval futottak.

Angermund 3 óra 18 perc alatt ért célba, a nőknél pedig a svájci Maude Mathys győzött, az ő ideje 3 óra 51 perc lett.