Labdarúgó-Eb: Magyarország - Portugália 0-3

EURO 2020 Budapest
EURO 2020 Budapest Szerzői jogok Szigetváry Zsolt/MTVA - Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelõ Alap

A magyar válogatott a meccs végéig tisztesen helytállt a címvédő ellen, majd összeomlott.

Portugália 3-0-ra győzött Magyarország ellen Budapesten a labdarúgó-Európa-bajnokságon. Az F csoport nyitómeccsén az első félidőben nem született gól, a legnagyobb helyzetet Cristiano Ronaldo hagyta ki a 43. percben.

A 79. percben Schön gólt lőtt, de a les miatt nem adták meg. A címvédő portugálok a 85. percben Guerreiro góljával szereztek vezetést, két perc múlva Ronaldo büntetőből lőtte a 2. gólt, majd a hosszabbításban még egyszer betalált.

A magyar-portugál meccs előtt sokezer szurkoló vonult át a Hősök terétől a Puskás Arénába. Ez az Európa-bajnokság 11 helyszíne közül az egyetlen stadion, ahol telt ház előtt rendezik a mérkőzéseket.

A legutóbbi Eb-n, 2016-ban is a csoportkörben találkozott a két csapat, akkor 3-3 lett az eredmény.