Cselgáncs Grand Slam: Ungvári Attila bronzérmet szerzett Antalyában

Tibor Illyes/MTI via AP) - korábbi felvétel Szerzői jogok Tibor Illyes/MTVA - Media Service Support and Asset Management Fund
Szerzői jogok Tibor Illyes/MTVA - Media Service Support and Asset Management Fund
Írta: euronews

A tbiliszi harmadik, Özbas Szofi karanténba került pozitív COVID-tesztje miatt.

Az antalyai Cselgáncs Grand Slam 2. napján nyitotta meg a versenyt hivatalosan a nemzetközi szövetség elnöke, Marius Vizer, és pénteken magyar bronzéremnek is örülhettünk.

A férfi 81 kilogrammos súlycsoportban Ungvári Attila végzett a harmadik helyen, és szerzett ezzel értékes 500 olimpiai kvalifikációs pontot.

Az aranyérem viszont megérdemelten került a hazai kedvenc, Vedat Albayak nyakába. A török dzsudoka a döntőben a taskenti bajnok, olasz Parlatit is megpörgette.

„Ez a Grand Slam akkorra fontossággal bír számunkra, hogy az összes versenyzőnk tökéletesen felkészült. Remélem holnap, ez ma és újabb török érmeket terem” - nyilatkozta a friss bajnok.

A 73 kilósok között az olasz olimpiai bajnok, Fabio Basile sorra pörgette, forgatta, dobálta ellenfeleit, mint faleveleket az ősz szél.

A döntőben aztán úgy tűnt, ellenfelére akadt… De a török Kandemir ís úgy járt, mint a többiek.

Basile eddig is lenyűgöző gyűjteménye egy Grand Slam-arannyal bővült, miután átvette azt a török Olimpiai Bizottság elnökétől.

A 63 kilós hölgyek között drámai döntőt vívott a brit Renshall és a venezuelai Barrios.

Sajnos a Tbilisziben bronzérmes Özbas Szofi nem léphetet itt tatamira, mert pozitív lett a COVID-tesztje. Így 10 napos karanténba került, akár csak szobatársa, a 70 kilós Gercsák Szabina.

Nos, a döntőről nem megfeledkezve – az végül aranypontot érő dobással dőlt el a brit lány javára, aki ezzel megszerezte első Judo Tour-aranyát. Amit a nemzetközi szövetség alelnökétől vehetett át.

Női 70 kilogrammban a mindig domináns Kim Polling napja volt a péntek. A holland dzsudoka ellenállhatatlanul versenyzett, amit a döntőben a horvát Matics is megtapasztalt.

24. World Tour-érmét, de első aranyát a török sportminisztérium igazgatójától vehette át.

„Nagyon boldog vagyok. Különösen értékes ez a siker számomra, mert több taktikai elemmel kellett készülnöm erre a versenyre – olyanokkal is, amik eddig nem mindig mentek -, ahol jóval több európai indul. Elégedett vagyok, és azt hiszem az edzőim is büszkék lehetnek rám, mert végig azt tettem, amit kellett” - mondta a holland győztes.

A házigazda török csapat versenyzői elképesztő elánnal, és lendülettel harcoltak a tatamin - amit két, pénteken szerzett érmük is bizonyít. A koronát persze Vedat Aybarak aranya jelenti teljesítményük elismerésére.

Az antalyai Cselgáncs Grand Slam szombaton zárul. Természetesen az utolsó 5 kategória küzdelmeiről is beszámolunk itt, az Euronews-on.