BL-dráma Torinóban, a Porto jutott tovább

Írta: Peter Kristof

A portugálok a mérkőzés nagyobb részét emberhátrányban játszva, hosszabbítás után, idegenben lőtt több góllal verték ki a Juventust.

A Dortmund és a Porto jutott kedden a legjobb nyolc közé a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A Dortmund Haaland két góljával 2-2-t játszott a Sevillával, amelyből En-Nesziri is két gólt szerzett. Mivel a német csapat az első találkozón Spanyolországban 3-2-re nyert, így 5-4-es összesítéssel jutott a negyeddöntőbe.

A Porto drámai mérkőzésen ejtette ki a Juventust. Sergio Oliveira tizenegyesből szerzett gólára Chiesa kétszer válaszolt, miközben a Portóból Taremit 1-1-nél, a labda sípszó utáni elrúgásáért, második sárga lappal kiállították.

2-1 után a hosszabbításban Sergio Oliveira szabadrúgásból is betalált a 115. percben, két perccel később viszont Rabiot állította be a végeredményt. A Juventus 3-2-re nyert, de hazai 2-1-es sikerének köszönhetően, idegenben szerzett több góllal a Porto lépett tovább.

A BL szerdán újabb két nyolcaddöntővel, a Liverpool – Leipzig és a PSG – Barcelona mérkőzésekkel folytatódik.