Menesztette Lampardot a Chelsea

Írta: Peter Kristof

A londoni labdarúgó csapat kispadjára Thomas Tuchelt tartják a legesélyesebb jelöltnek.

Menesztette Frank Lampardot a Chelsea.A londoni futballklub hivatalos weboldalán jelentette be, hogy megvált a vezetőedzőtől.

A Chelsea közleménye szerint hosszú mérlegelés után döntöttek a változás mellett, amit szükségesnek ítéltek ahhoz, hogy a klub az elvárásoknak megfelelően szerepelhessen és a közelmúltbelieknél jobb eredményeket produkáljon még ebben a szezonban.

Játékosként Lampard több mint négyszáz bajnoki találkozón lépett pályára a Chelsea-ben, amelynek 2019-ben lett az edzője. Az előző angol bajnokságot a negyedik helyen zárta csapatával, amely a most futó szezonban csak a kilencedik helyen áll, nem utolsó sorban azért, mert az utolsó öt bajnoki mérkőzéséből csak egyet nyert meg.

A londoni kékek klubikonját jó eséllyel Thomas Tuchel váltja a kispadon. A német edző utoljára a Paris Saint-Germaint irányította, párizsi szerződését decemberben bontották fel.

Azt egyelőre nem tudni, hogy ha Tuchel lesz a Chelsea szakvezetője, akkor korábbi segítője, Lőw Zsolt is Londonban folytatja-e edzői pályafutását.