Özbas Szofi és Ungvári Attila is kiesett a dohai cselgáncs Mesterek Tornáján

Szerzői jogok from Euronews video
Írta: euronews

Özbas Szofi és Ungvári Attila is kiesett a dohai cselgáncs Mesterek Tornáján. A nők között a négyszeres világbajnok Clarisse Agbegnenou remekelt, a férfiak közül pedig a grúz Tato Grigalasvili nyújtott maradandót, a döntőig tartó menetelésében egy kivételével minden meccsét ipponnal nyerte.

A dohai cselgáncs Mesterek Tornájának második napján a négyszeres világbajnok Clarisse Agbegnenou újra remekelt, a legkiemelkedőbb női versenyzői teljestményt ő nyújtotta: esélyt sem hagyott ellenfeleinek, nagyszerű dobásai ellen egyik riválisa sem találta meg az ellenszert.

A magyar Özbas Szofi ugyanebben a súlycsoportban a második körben esett ki.

A kategória döntőjébe újra a 2018-as és 2019-es torna párosa került: a franciának a japán Nabekura Nami ellen kellett újra harcolnia. 2:1-es pontozással kerekedett felül, egy gyönyörű horogdobással vitte le ellenfelét a földre, és ezzel bebetonozta győzelmét. Az aranyérmet a Nemzetközi Cselgáncs Szövetség elnöke, Marius Vizer akasztotta a nyakába.

"Pontosan tudtam, hogy ez egy nehéz meccs lesz, hiszen nagy harcossal kerültem szembe, a japán versenyzők nagyon tudnak küzdeni. Arra gondoltam, hogy kontroll alatt kell tartanom a küzdelmet, és kitartani a végéig. Tartottam magam, és csak mentem előre" - nyilatkozta a francia dzsúdós.

A férfiak közül a keddi versenynapon a grúz Tato Grigalasvili nyújtott maradandót, aki az EB-aranyérme után a Mesterek Tornáján is nagy ambíciókkal indult. A döntőig tartó menetelésében egy kivételével minden meccsét ipponnal nyerte, első meccsén azonnal a magyar Ungvári Attilát verte meg. A fináléban Frank De Wit keményen küzdött ellene, a grúz azonban egy remek akciókombinációval itt is ipponnal győzött. A díjakat Florin Daniel Lascau, a Nemzetközi Cselgáncs Szövetség sportigazgatója adta át.

"Minden technikában megpróbálok a lehető legerősebb lenni. A földharcban, a dobásokban, minden területen. Nagyon örülök, hogy ezen a versenyen a legjobbat tudtam kihozni magamból, különösen a döntőben" - mondta Tato Grigalasvili.

A férfiak 73 kilogrammos súlycsoportjában a 2018-as világbajnok An Changrim magabiztosan szerezte meg első Mesterek Tornája aranyát. Manuel Larranagától, a Nemzetközi Cselgáncs Szövetség alelnökétől vehette át.

A 70 kilogrammos súlycsoportban Yoko Ono az orosz Magyina Tajmazovát győzte le a döntőben, egy dobás-karfeszítés kombinációval. Az aranyérmet a Nemzetközi Cselgáncs Szövetség sportigazgatójától, Vladimir Bartától vehette át.

A nap legszebb jelenete a mongol Tsend-Ochir látványos ipponja volt.

A dohai verseny szerdai zárónapja a nehézsúlyúakról fog szólni.