Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ezrek indultak síelni Németországban

Kocsisor Winterbergben
Kocsisor Winterbergben Szerzői jogok  AP Photo
Szerzői jogok AP Photo
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A látogatókat rendőrök fordították vissza.

Ezrek indultak a német Winterberg síterepre vasárnap annak ellenére, hogy a hatóságok szigorúan megtiltották a belépést. A rendőrség lezárta a fontosabb útvonalakat, hogy megakadályozza az újabb látogatók érkezését. Michael Beckmann, Winterberg polgármestere a koronavírus-fertőzés kockázatára és a jelenleg is érvényes lezárásra hivatkozva többször kérte az embereket, hogy tartózkodjanak a síeléstől és a szánkózástól.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

— Valóban sokan veszik célba a városunkat, pedig többször világossá tettük számukra, hogy maradjanak otthon, mert a létesítmények zárva tartanak. Nem értem, miért nem világos ez számukra.

A Németországban jelenleg érvényes lezárás tavaly december 16-án lépett hatályba.

— Nálunk nem esett a hó, ezért arra gondoltam, hogy ha betartjuk a szabályokat, ha hozzánk hasonlóan mindenki maszkot visel és tartja a távolságot, akkor működhet a dolog – mondja Cedric Grabe, egy látogató.

Vasárnap Németországban, több mint tízezer új fertőzöttet és 312 halálesetet regisztráltak.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Felemásan indult az európai síszezon

Teljes felújítás után visszakerült a Zugspitze csúcskeresztje

Bírósági döntés: 1,3 milliárd eurót kell fizetnie Lengyelországnak a COVID-19 elleni vakcinákért