Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Képviselőket is megfenyegettek portugál rasszisták

Képviselőket is megfenyegettek portugál rasszisták
Szerzői jogok  PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP or licensors
Szerzői jogok PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP or licensors
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Három portugál parlamenti képviselőt és egy rasszizmusellenes lisszaboni szervezet vezetőjét is megfenyegetett egy szélsőjobboldali csoport.

Rasszista fenyegetés ügyében vizsgálódik a portugál igazságügyi rendőrség. Egy szélsőjobboldali szervezet emailben felszólított 10 embert, hogy 48 órán belül hagyják el Portugáliát, mert különben nekik és a családjuknak bajuk eshet. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A címzettek között van a lisszaboni parlament három női képviselője, valamint az SOS Racism nevű rasszizmusellenes portugál szervezet vezetője, akit be is hívtak a rendőrségre tanúskodni az ügyben.

"Kötelességünk jelenteni ezeket a fenyegetéseket, és a hatóságok felelőssége kivizsgálni azokat. Remélem, hogy végre hatékonyan legyőzhetjük a szélsőjobbot, mert ami most történt, túlment minden határon" - mondta Mamadou Ba.

A fenyegetések a magát Nemzeti Ellenállásnak nevező szélsőjobboldali csoport tiltakozó felvonulása után érkeztek. A portugál csoport Facebook-oldalának 300 követője van.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Visszatérő szocialisták, egyfejű Chega: a portugál helyhatósági választás tanulságai

UK: Tommy Robinson oxfordi vitája tiltakozást és szólásszabadság-vitát vált ki

Izrael már veszélyesebb önmagára, mint a külső fenyegetések