Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Mississippi új zászlót terveztet, eltűnik a konföderációs embléma

Mississippi új zászlót terveztet, eltűnik a konföderációs embléma
Szerzői jogok  AP Photo
Szerzői jogok AP Photo
Írta: Anna Flori
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Mississippi állam volt az utolsó a polgárháborúban vesztes, egykor rabszolgatartó amerikai államok közül, amelynek zászlaján még ott volt ez a vitatott szimbólum.

Az Egyesült Államokban eltűnik az utolsó olyan államzászló is, amelyen rajta van a konföderációs embléma, vagyis emlékeztet a polgárháború előtti rabszolgatartásra.

Mississippi törvényhozása ugyanis megszavazta a zászlócserét, ami már évtizedek óta vita tárgya.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A döntést elkerülhetetlenné tette a rasszizmus elleni országos tüntetéshullám, amely május végén támadt minneapolisi rendőrök brutális fellépése miatt.

Mississippiben most egy bizottságnak kell megterveznie az új zászlót, amelyről népszavazáson dönt majd a csaknem 40 százalékban afroamerikai lakosság novemberben.

A vitatott embléma egyébként a XIX. század végi amerikai polgárháború összes vesztes,  rabszolgatartó államának zászlaján ott volt.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Trump: amerikai autócégek üzemeiben gyártunk rakétákat az amerikai haderőnek

Földrengés lesz? A Szent András-törésvonalban felgyülemlett feszültség még sosem volt ilyen magas

Túl gyorsan avulnak az F-35 vadászgépek - vagyonokat kell költeni rájuk