Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Netanjahu ellen tiltakoztak

Netanjahu ellen tiltakoztak
Szerzői jogok  AFP
Szerzői jogok AFP
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az izraeli demonstrálók szerint nem lehet a kormányban olyan politikus, aki ellen büntetőeljárás folyik.

Több ezren tiltakoztak Tel-Aviv-ban az új izraeli egységkormány ellen szombaton.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A távolságtartási szabályokat betartották, a résztvevők helyét x-szel jelölték a tereken.

A résztvevők azért demonstráltak, mert szerintük Benjamin Netanjahunak addig nincs helye az ország politikájában, amíg korrupciós vádak miatt büntetőeljárás folyik ellene.

Netanjahunak és pártjának befolyása lehetne a bíróságok és az ügyészség működésére, noha ezeknek a testületeknek a feladata, hogy pártatlanul vizsgálják ki a politikus elleni vádakat. Pere a jövő hónapban kezdődik, amikor csalás, kenőpénz elfogadása, illetve a közbizalommal való visszaélés miatt kell megjelennie a bíróság előtt.

Netanjahu és az ellenzék vezetője, Beni Ganc azután kötött koalíciós megállapodást, hogy az országban harmadjára sem tudtak kormányt választani, de a járvány miatt cselekvőképes kormányra van szüksége Izraelnek.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Létrejön az egységkormány Izraelben

Egy éven belül újabb parlamenti választások Izraelben

Él mentelmi jogával az izraeli kormányfő