Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Zárt ajtók mögött ünneplik a húsvétot az ortodoxok

Zárt ajtók mögött ünneplik a húsvétot az ortodoxok
Szerzői jogok  Alexander Zemlianichenko Jr/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Szerzői jogok Alexander Zemlianichenko Jr/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved.
Írta: Zoltan Siposhegyi
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A legtöbb országban csak az interneten lehetett követni a miséket.

Európa-szerte elzárkózva, otthonaikban ünnepelik a húsvétot az ortodoxok a koronavírus-járvány miatt. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

 Kiril orosz pátriárka a moszkvai székesegyházban csak a papokkal ünnepelte Jézus feltámadását, de a szertartást élőben közvetítette a televízió.

Bulgáriában a szófiai Alekszandr Nyevszkij-székesegyház előtti téren követhették a szentmisét a hívek, természetesen szigorúan betartva a másfél méteres távolságot. A szabadban kórus fogadta az egyházi elöljárókat.

Korábbi ígéretével ellentétben a román kormány is bezáratta a templomokat húsvét idejére. Az ilyenkor megszokott szent lángot és pászkát pedig házhoz vitték a papok.

Athénban ennél is tovább mentek és mindössze 7 egyházi méltóság vett részt a húsvéti szent misén, melyhez az interneten bárki csatlakozhatott. Az eseményt színpompás tűzijáték zárta. 

Vasárnap világszerte 300 millió ortodox ünnepeli Jézus feltámadását.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Bírósági döntés: 1,3 milliárd eurót kell fizetnie Lengyelországnak a COVID-19 elleni vakcinákért

Dermedt csend a nemzetközi egészségügyben, miután az USA kilépett a WHO-ból

Újabb négy év börtönbüntetésre ítélték a koronavírusról szivárogtató kínai újságírót