Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Megvonta apjától apanázsát a spanyol király

Megvonta apjától apanázsát a spanyol király
Szerzői jogok  Matilde Campodonico/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Szerzői jogok Matilde Campodonico/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az uralkodó lemondott a tőle származó örökségéről is. I. János Károly volt király, aki 2014-ben mondott le a trónról, eddig évi csaknem kétszázezer eurót kapott.

Megvonta az éves apanázst VI. Fülöp spanyol király offshore-botrányba keveredett apjától - közölte a királyi ház. Az uralkodó lemondott a tőle származó örökségéről is. I. János Károly volt király, aki 2014-ben mondott le a trónról, eddig évi csaknem kétszázezer eurót kapott.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A királyi ház azután tette közzé internetes oldalán közl eményét, hogy a hétvégén a The Telegraph című brit napilap megírta: a jelenlegi uralkodó a kedvezményezettje az apja által alapított két offshore alapítványnak. Ezek közül az egyik számlájára 88 millió euró érkezett Szaúd-Arábia elhunyt uralkodójától, Abdullah királytól 2008-ban - ez az ügyészek szerint kenőpénz lehet. VI. Fülöp azt állítja: nem volt tudomása arról, hogy az apja kedvezményezettként nevezte meg őt.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Spanyolország: XIV. Leó pápa megáldotta a Sagrada Famíliát, a világ legmagasabb templomát

Spanyolország: XIV. Leó pápa a pilótafülkében lepi meg az utasokat Madrid–Barcelona járaton

Spanyolország: embertorony fogadja Leo XIV. pápát barcelonai ifjúsági virrasztáson