Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Az amerikai elnök nemzeti vészhelyzetet hirdetett az USA-ban a koronavírus terjedése miatt

Donald Trump
Donald Trump Szerzői jogok  Evan Vucci/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Szerzői jogok Evan Vucci/Copyright 2020 The Associated Press. All rights reserved
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button

Az amerikai elnök nemzeti vészhelyzetet hirdetett az USA-ban a koronavírus terjedése miatt

Donald Trump elnök nemzeti vészhelyzetet hirdetett, hogy ezzel is segítse a koronavírus-járvány terjedésének kezelését. A nemzeti vészhelyzet lehetővé teszi a szövetségi kormány számára, hogy hozzáférjen az 50 milliárd dolláros vészhelyzeti alaphoz. Ezen kívül lazít az egészségügyi biztosítás szabályain, felgyorsítja az új kórházak építését és az új kezelések kutatását.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A vírustesztek elvégzésének, a betegek ápolásának és a vakcina kutatásának nem lesz anyagi akadálya, hangsúlyozta az elnök.

Az Egyesült Államokban péntek estig 1701 koronavírusos megbetegedést diagnosztizáltak, 40 ember vesztette életét.

Több állam már betiltotta a sporteseményeket, rendezvényeket és iskolákat zártak be.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Kiszivárgott tervezet: Irán lemond az atomfegyverekről, az USA 300 milliárdot ígér

Washington: a Lincoln-emlékmű medencéje pár nappal a felújítás után bezöldült

Trump: Irán megfizeti az árát annak, hogy megakasztotta a béketárgyalásokat