Carlos Sainz és Lucas Cruz a Dakar-rali győztes autósai

A résztvevőknek 12 nap alatt 5000 kilométer gyorsasági szakaszt, összesen 7500 kilométeres távot kellett megtenniük.

Első alkalommal rendezték Szaúd-Arábiában a Dakar-ralit, amit az autósok kategóriájában a spanyol Carlos Sainz és Lucas Cruz duója nyert.

Az 57 éves Sainz harmadszor diadalmaskodott a Dakaron, amit 2010-ben és 2018-ban is megnyert. Ezúttal Minivel győzött, korábban a Volkswagent és a Peugeot-t vitte sikerre.

A motorosok között az amerikai Ricky Brabec győzött. Ő az első amerikai versenyző, aki bármilyen kategóriában nyerni tudott a Dakaron, egyben megtörte a KTM 18 éve tartó sikersorozatát, ő ugyanis egy Honda nyergében bizonyult a legjobbnak.

Az első szaúdi Dakaron öt kategóriában, autóval, kamionnal, motorkerékpárral, quaddal, valamint az első alkalommal külön géposztályba sorolt, négykerék-meghajtású buggykkal mérték össze tudásukat az indulók.

A résztvevőknek 12 nap alatt 5000 kilométer gyorsasági szakaszt, összesen 7500 kilométeres távot kellett megtenniük Dzsiddából rajtolva és a Rijádtól 40 kilométeres távolságra lévő, építés alatt álló szórakoztató-, sport- és rendezvényközpontba, Kiddijába érkezve. Magyar induló nem volt.