Kipchoge az Év Atlétája

Szerzői jogok

A kenyai maratoni futó áttörte a kétórás álomhatárt. A gátfutó Dalilah Muhammad lett az Év Atlétanője.

A kenyai Eliud Kipchogét választották az év férfi atlétájának - jelentette be Sebastian Coe a Nemzetközi Atlétikai Szövetség elnöke, a sportszervezet monacói gáláján.

Kipchoge október elején Bécsben 2 óra alatt futotta le a maratoni távot, ami ugyan világcsúcsként nem hitelesíthető a "laboratóriumi körülmények" miatt, de így is történelmi tett.

- Az egy nagyon különleges nap volt. Boldog vagyok, hogy én lehettem az első, aki áttörte az álomhatárt, generációkat inspirálva ezzel - nyilatkozta a skyp-on bejelentkező sportoló.

Albert, monacói herceg olvasta fel az év női atlétája, Dalilah Muhammad nevét.

Az amerikai gátfutó júliusban 52,2 másodpercre javította a 400 gát világcsúcsát hazája válogatóján, majd a vb-döntőben további 4 ezredet faragott a világrekordon. És a 4x400 méteres váltóval is aranyérmet nyert.