Federer történelmi mérkőzése

Szerzői jogok REUTERS/Aly Song

Magabiztos, 6-2, 6-1-es győzelemmel ünnepelte 1500. ATP-mérkőzését Roger Federer a svájci fedett teniszbajnokságon.

Magabiztos, 6-2, 6-1-es győzelemmel ünnepelte 1500. ATP-mérkőzését az első kiemelt Roger Federer a svájci fedett bajnokságon. A hússzoros Grand Slam-győztes teniszező szülővárosában, Bázelben 12 ászt ütve, első adogatásai 82 százalékát megnyerve 53 perc alatt múlta fölül német ellenfelét. A világranglistán 112. Peter Gojowczyk csak asszisztálni tudott a történelmi mérkőzéshez.

A világranglistán jelenleg harmadik Roger Federernek ez volt sorozatban a 21. győzelme Bázelben, ahol kilencszeres tornagyőztes. Karrierje során egyébként ATP-meccsei 82 százalékát megnyerte.

Federer Wins Basel Opener

Roger's off to the perfect start ? In his 1500th ATP match, Roger Federer defeats Gojowczyk 6-2, 6-1 to kick off his Basel campaign in fine & fantastic fashion ? ?: Tennis TV | #SwissIndoorsBasel