Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Újra csatatérré változott Hongkong belvárosa

Újra csatatérré változott Hongkong belvárosa
Szerzői jogok 
Írta: Horváth Ferenc
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A tiltás ellenére megint tüntettek a kínai befolyás ellen, a tiltakozók egy része pedig a hatalmat jelképező rendőrökkel háborúzott.

Éjjel a rendőrség könnygázt és vízágyúkat is bevetett, a békés tüntetők közül kivált, fekete ruhát viselő csoport tagjai pedig köveket és Molotov-koktélokat hajított a rendőrök közé.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Többségük annak ellenére maszkot viselt, hogy a hatóságok betiltották ezek használatát.

A "kemény mag" egy rendőrőrsöt is megrohamozott, ahonnan a rendőrök könnygáz-sorozatokat lőttek ki. Az utcán pedig a járókelők is bőven kaptak az arcukba a gázspray-ből.

Amerre a maszkos tüntetők elvonultak, összezúzott boltok, a kínai mobiltelefon-gyártók ripityára tört üzletei, a szárazföldi kínai bankok felgyújtott ATM-jei maradt utánuk.

Az 5. hónapja tartó tüntetéssorozat újabb megmozdulását annak ellenére is megtartották vasárnap, hogy a hongkongi hatóságok betiltottak mindenféle csoportosulást.

A kedélyek annak ellenére sem csillapodnak, hogy végül visszavonták a tiltakozáshullámot kiváltó kiadatási törvényt. Az ellenzék már a kormányzó lemondását, valamint a rendőri erőszak kivizsgálását követeli. A hongkongiak egy része pedig a Kínától történő elszakadás, a teljes önállóság híve.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Két évvel a Z generáció lázadása után újra tüntetnek Nairobiban

Zavargások törtek ki Észak-Írország több városában egy késeléses támadás után

Belgium: ezrek tiltakoznak a feltételezett rendőri erőszak ellen Brüsszelben