Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Nem Trump golfklubjában lesz a G7-csúcs

Nem Trump golfklubjában lesz a G7-csúcs
Szerzői jogok  أ ف ب
Szerzői jogok أ ف ب
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

A döntést érő támadások miatt az amerikai elnök úgy döntött, mégsem floridai golfklubjában rendezik jövőre a G7-csúcsot.

A döntést érő támadások miatt az amerikai elnök úgy döntött, mégsem floridai golfklubjában rendezik jövőre a G7-csúcsot. A világ gazdaságilag legfejlettebb hét országának éves találkozója idén augusztusban a franciaországi Biarritzban volt. Jövőre az Egyesült Államok lesz a házigazda.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

„Azt gondoltam, jót teszek a helyszín kiválasztásával. Nagy, hatalmas terület, közel a Miami Nemzetközi Repülőtér, vannak konferenciatermei. Minden delegációnak jutott volna egy 50-70 fős külön épület. Azt is közöltem, hogy nem lett volna profitom belőle, ha jogilag lehetséges, Amerikának egyetlen centjébe sem került volna. A média és a demokraták őrült és irracionális ellenségeskedése miatt elállok a tervtől" - írta Donald Trump a Twitteren.

A Fehér Ház még csütörtökön jelentette be, hogy kedvező adottságai miatt a golfklub adhat helyszínt a 2020-as csúcstalálkozónak.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Kiszivárgott tervezet: Irán lemond az atomfegyverekről, az USA 300 milliárdot ígér

Washington: a Lincoln-emlékmű medencéje pár nappal a felújítás után bezöldült

Trump: Irán megfizeti az árát annak, hogy megakasztotta a béketárgyalásokat