Rögbi-vb: Wales rangadót nyert és továbbjutott

Írta: Horváth Ferenc

Skócia az oroszok elleni 61-0-val tartotta életben reményeit.

A walesi válogatott nagy lépést tett a csoportgyőzelem felé azzal, hogy - Josh Adams és Liam Williams vezérletével - legyőzte Fidzsit a Japánban zajló rögbi-világbajnokságon.

A piros-fehérek 10-0-val sokkolták az óceániai együttest a meccs elején, a vége pedig 29-17 lett.

Fidzsi vereségével biztosan lemarad a negyeddöntőről, Wales pedig a csoportutolsó Uruguay ellen tarthatja maga mögött a D-csoportból szintén továbbjutó Ausztráliát.

(A világbajnokság csoportkörében a győzelem négy, a döntetlen kettő, a vereség nulla pontot ér. Az első két helyezettje jut tovább.)

Az A-csoport szerdai mérkőzésén Skócia 61-0-val oktatta a vb-újonc Oroszországot, egyúttal életben tartotta továbbjutási esélyeit Japán és Írország mögött.

Argentína az Egyesült Államok elleni győzelemmel (47-17) búcsúzott a vb-től. A C csoportból Anglia és Franciaország folytatja a negyeddöntőben.