Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Természet – múzeumi környezetben

Természet – múzeumi környezetben
Szerzői jogok  REUTERS/LEONHARD FÖGER
Szerzői jogok REUTERS/LEONHARD FÖGER
Írta: Németh Árpád
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Háromszáz fát telepített egy művész egy klagenfurti stadionban. a klímaváltozás veszélyeire figyelmeztetve. Egyesek szerint drága és környzetkárosító volt a fák odaszállítása.

Lehet, hogy a természetet már csak múzeumi környezetben fogjuk élvezni – ez az üzenete annak az egyedülálló alkotásnak, amely szeptember 8-tól október 27-ig tekinthető meg a klagenfurti Wörthersee stadionban.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Klaus Littman, bázeli művész 300 fát ültetett a 30 ezer férőhelyes arénában. Az installáció elnevezése önmagáért beszél: „Az erdőért”.

Nem feledkezhetünk meg az éghajlatról. Látjuk, milyen következményekkel jár a szeszélyes időjárás. Csak a jövőben fog kiderülni, hogy a természet törvényeivel összhangban ez egy visszafordítható folyamat, vagy mi gyorsítjuk fel? Kétségtelen azonban, hogy tennünk kell ellene, ezért támogatom a projektet – mondta Thomas Müllner, akik Bécsből érkezett a természet kiállítására.

Többen szóvá tették, hogy a 300 fa odaszállítása drága és környezetkárosító volt. Mások azért bírálták, mert a másodosztályú csapat szurkolóinak október végéig be kell érniük egy kisebb, és sokkal rosszabb állapotban lévő stadionnal.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Rekord májusi hőség próbára teszi Franciaország felkészülését, hőkupola perzseli Európát

Szélsőséges hőség Indiában, elpusztult halak sodródnak partra Újdelhiben

Erősödő hőhullám sújtja Észak-Indiát, a hőmérséklet 48 fokhoz közelít