Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ismét elővette a könnygázt a hongkongi rendőrség

Ismét elővette a könnygázt a hongkongi rendőrség
Szerzői jogok  REUTERS/Tyrone Siu
Szerzői jogok REUTERS/Tyrone Siu
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Több mint tíz nap után ismét könnygázzal oszlatta szét a demokrácia mellett tüntetőket a hongkongi rendőrség.

Könnygázzal oszlatta szét a tüntetőket a hongkongi rendőrség szombaton. A kormányellenes demonstrálók a sziget keleti felén gyűltek össze. A közel három hónapja tartó tüntetéssorozatban az elmúlt 10 napban a rendőrség tartózkodott a könnygáz használatától, most azonban ismét bevetették. Az elégedetlenség az úgynevezett kiadatási törvény miatt kezdődött tavasszal, mostanra azonban már a Kína-barát kormány leváltását és Carrie Lam kormányzó lemondását követeli a tömeg.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Pénteken hongkongiak tízezrei alkottak élőláncot, így elevenítve fel a 30 évvel ezelőtti baltikumi kezdeményezést. Akkor Észtországtól Litvániáig álltak össze az emberek a Szovjetuniótól való függetlenség mellett demonstrálva. Most a demokrácia, a szabadságjogok mellett álltak ki a hongkongiak.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Rekordfogás: majdnem 3 tonna kokaint foglalt le az ausztrál rendőrség

Halálos összecsapások Kenyában az amerikai ebola-karanténközpont miatt

Nagy-Britannia: rendőrök és tüntetők összecsapnak southamptoni tüntetésen diákgyilkosság miatt