Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Ismét harctérré váltak Hongkong utcái

Ismét harctérré váltak Hongkong utcái
Szerzői jogok 
Írta: Zoltan Siposhegyi
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Molotov-koktélok, gumilövedékek és könnygáz mindenfelé.

Szinte semmit sem lehetett látni a könnygáztól egy hongkongi vasútállomáson, miután a rohamrendőrök rajtaütöttek a kormányellenes tüntetőkön vasárnap. A városállamban ez volt a 10. hétvége, amikor utcára vonultak az emberek, hogy az egyre növekvő kínai befolyás ellen tiltakozzanak. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A demonstrálók először a belvárosi Wan Chai szórakozó negyedben zártak le egy forgalmas utat, majd kövekkel és Molotov-koktélokkal dobálták meg a hatóságokat. A rendőrök ezután gumibotokkal rontottak a tömegbe és több embert közvetlen közelről lőttek meg gumilövedékekkel. A tiltakozók közt civil ruhás rendőrök is elvegyültek, akik több tucat embert őrizetbe vettek. 

Ezzel egy időben a hongkongi repülőtéren ülősztrájkot tartottak. A tüntetők eredetileg az új kiadatási törvény ellen emelték fel a szavukat, de most már társaik szabadon engedését, az erőszakos rendőrök elszámoltatását és előrehozott választásokat követelnek.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Svájc: összecsapások Genfben, 20 ezren tiltakoznak a G7-csúcs és a globális politika ellen

Mexikó: szigorú biztonsági intézkedések és tiltakozások övezik a 2026-os vb-nyitót

Százak vonulnak a meggyilkolt francia diáklány, Lyhanna emlékére