Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Békét köt a lázadókkal a mozambiki elnök

Békét köt a lázadókkal a mozambiki elnök
Szerzői jogok 
Írta: Daniel Bozsik
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az Afrika déli részén fekvő országban a hetvenes években tört ki először polgárháború az akkori kormány és az ellene lázadók között.

Több évtizedes háborúskodás után jöhet béke Mozambikban. Filipe Nyusi elnök a parlamentben jelentette be, hogy augusztus elsején békeszerződést köt az egykori lázadómozgalomból alakult ellenzéki párt, a Renamo vezetőjével, Ossufo Momadéval. Az Afrika déli részén fekvő országban a hetvenes években tört ki először polgárháború az akkori kormány és az ellene lázadók között.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

1992-ig egymillió ember vesztette életét. Igazi béke azonban azóta sem volt, a harcok 2013 és 2016 között felerősödtek, de fegyveres konfliktusok azóta is gyakoriak voltak a kormány és ellenzéke között. A mostani békekötés hírére a korábbi lázadók elkezdték leadni fegyvereiket a mozambiki hatóságoknál.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

EU-segítség ígérete Mozambiknak

Az USA–Irán megállapodás továbbra is törékeny Tomi Huhtanen szerint

Békeaktivisták vonulnak a palesztinok védelmében a jeruzsálemi zászlós meneten