Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Lemondott a "költekező" francia környezetvédelmi miniszter

Lemondott a "költekező" francia környezetvédelmi miniszter
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Egy oknyomozó portál szerint a nemzetgyűlés elnökeként 2017-ben és 2018-ban állami pénzen luxus magánvacsorákat szervezett a hivatalában.

Lemondott a francia környezetvédelmi miniszter, Francois de Rugy, akinek állítólagos luxuskiadásairól a Mediapart oknyomozó portál közölt tényfeltáró cikksorozatot.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A portál szerint a volt miniszter a nemzetgyűlés elnökeként 2017-ben és 2018-ban fényűző magánvacsorákat szervezett a hivatalában - közpénzen.

Egy év alatt ő a második környezetvédelmi miniszter, aki lemond. Elődje, Nicolas Hulot tavaly nyáron távozott, amit azzal idokolt, hogy az ország lassan halad környezetvédelmi céljai elérésében.

Francois de Rugy a Facebookon jelentette be távozását, mint írta, "médialincselés" áldozata lett és jogi lépéseket készül tenni a Mediapart ellen.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

XIV. Leó pápa Kamerunba látogat, miközben Biya zavargásokkal és szeparatista háborúval szembesül

OPEKEPE-botrány: az etikai bizottság egyhangúlag javasolja mind a 11 képviselő mentelmi jogának felfüggesztését

14 év börtönre és 400 millió rubel pénzbüntetésre ítélték Kurszk korábbi kormányzóját