Selyemút Rally 2019

Szerzői jogok
A cikk megosztása

Három ország, 5 ezer kilométer és öt éghajlati öv, az orosz tajgától a mongol sivatagon át egészen a kínai homokdűnékig. Ez vár a szombaton elrajtolt 10. Selyemút Rally versenyzőire.

A motorosok, terepjárók és a kamionok mezőnye a kelet-szibériai Irkutszkból indult. A cél a kínai Tonhuangig, ahol 10 kemény nap után várják a versenyzőket.

Az egykori selyemút nyomvonalát követő verseny indulóitól elvárás, hogy sárban, mocsárban, sivatagban egyformán jók legyenek.

Az első Selyemút Rallyt 2009-ben indították el, akkor Oroszországon, Kazahsztánon át Türkmenisztánban volt a cél, később volt olyan pálya is, ami Moszkvától egészen Pekingig vezetett.

Az idei útvonalat úgy tervezték meg, hogy a lehető legváltozatosabb legyen már ami az éghajlati öveket illeti.

A legnépesebb, autós mezőnyben 54-en állnak rajthoz, köztük a tavalyi győztes Jazíd Al-Rádzsi. A szaúdi legnagyobb vetélytársa Nasszer Al-Attíjjá. A katari versenyző tavaly második lett.

A kamionok kategóriájában 16-an indulnak, hatan közülük orosz színekben. A legjobbak Kamazokat hajtanak. Andrej Karginov tavaly megnyerte a versenyt. Rajta kívül Ajrat Mardejev, Anton Sibalov és Szergej Kuprijanov állhat a dobogóra.

A verseny történelmében először az idén a motorosok, quadosok is nekivágnak az 5000 kilométeres távnak.