Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Tisztább levegőt követelnek a madridiak

Tisztább levegőt követelnek a madridiak
Szerzői jogok  رويترز
Szerzői jogok رويترز
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Tiltakozók ezrei vonultak a madridi városházához, tiltakozva a szennyezett levegő ellen. A közlekedés miatt keletkező nitrogén-oxidok 8900 ember korai halálát okozzák évente.

Megengedőbb lenne a szennyező gépjárművekkel szemben az új madridi vezetés, július elsejétől figyelmen kívül hagynák az Európai Unió tiszta levegőre vonatkozó irányelveit. Már jelenleg is több napon haladja meg a légszennyezés mértéke az egészségügyi határértéket, mint amennyi napot az EU enged egy évben.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Paco Segura, a Környezetvédők Akcióban csoport koordinátora magyarázza, hogy az Egészségügyi Világszervezet (WHO) becslése szerint Madridban évente 8900 ember hal meg korábban a közlekedés okozta nitrogén-dioxid szennyezés miatt. Spanyolországban a főváros levegőjében a legmagasabb a nitrogén-oxidok koncentrációja, teszi hozzá az aktivista.

A hétvégén ezrek tüntettek Madridban tisztább levegőért. A demonstrálók a városházához vonultak. A konzervatív vezetéstől a városi autóközlekedés korlátozását és környezetkímélőbb járművek forgalomba helyezését követelték.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Spanyolország: XIV. Leó pápa megáldotta a Sagrada Famíliát, a világ legmagasabb templomát

Spanyolország: XIV. Leó pápa a pilótafülkében lepi meg az utasokat Madrid–Barcelona járaton

Spanyolország: embertorony fogadja Leo XIV. pápát barcelonai ifjúsági virrasztáson