Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Visszaért három űrhajós a Földre

Visszaért három űrhajós a Földre
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Összesen 204 napot töltött a Nemzetközi Űrállomáson Anne McClain, David Saint-Jacques és Oleg Konyonenko.

Visszatért a Földre a Nemzetközi Űrállomás 59. expedíciója. Az amerikai Anne McClain, a kanadai David Saint-Jacques és az orosz Oleg Konyonenko a Kazahsztáni Zsezkazgan közelében ért földet a Szojuz MS-11 visszatérő egységében.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

A három űrhajós tavaly december 8-án indult el a Földről.

204 napos tartózkodásuk során 140 millió kilométert tettek meg a Föld körül, és 4 űrsétát tettek.

Ez alatt biológia, biotechnológiai és fizikai kísérleteket folytattak. Többek között az emberi szervek működését és struktúráját utánzó mikroműszereket vizsgáltak, genetikai kísérleteket folytattak a súlytalanság állapotában, és 3D-s nyomtatott eszközök újrahasznosítását is kutatták.

Az űrállomáson maradó 60. expedícióhoz július 20-án csatlakozik majd a következő három kutató.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Orosz csapások Kelet-Ukrajnában: három halott, 22 sebesült

Üzemanyaghiányt és ellátási gondokat okoztak az ukrán dróncsapások 53 orosz régióban

Moszkva betiltja az éjszakai motorozást a Krímben, mert félti a légvédelmet