Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Több ezer környezetvédő rohamozta meg Németország legnagyobb lignitbányáját

Több ezer környezetvédő rohamozta meg Németország legnagyobb lignitbányáját
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Sikerült megakasztaniuk a kitermelést.

Összecsaptak a rendőrökkel a környezetvédők Németország legnagyobb lignitbányájánál Hochneukirchben. Szombaton sok ezer klíma aktivista próbálta meg blokád alá vonni a hatalmas kiterjedésű külszíni bányát, és a mellette lévő erőműveket. Néhányuknak sikerült elfoglalnia az egységeket összekötő vasúti síneket, egy másik csoport pedig áttörve a több száz fős rendőrsorfalon a tárnákhoz is eljutott. A dulakodásban több rendőr is megsérült és tucatnyi demonstrálót őrizetbe vettek. 

HIRDETÉS
HIRDETÉS

 A környezetvédők azután figyeltek fel a nyugat-németországi lignitbányára, miután az üzemeltető bejelentette, hogy a bővítés miatt ki fogják vágni a közeli ősfás erdőt. A klímavédelem új lendületet kaphat Európa legnépesebb országában, miután az Európai Partlamenti választásokon rendkívül megerősödtek a Zöldek, Angela Merkel kancellár pedig bejelentette, hogy Németországnak 2050-re klímasemlegessé kell válni.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Hőhullám sújtja Európát London és Madrid között, közel 39 fok a hőmérséklet

A környezetvédelmi világnapi csúcs gyorsabb globális klímafellépést sürget

Albánia: ezrek tüntetnek a Trumphoz köthető üdülő ellen a 12. napon