Nem hozott magyar sikert a Tour de Hongrie prológja

Szerzői jogok

Vasárnapig van még időnk javítani.

A cseh Jan Barta nyerte a Tour de Hongrie országúti kerékpárverseny keddi 4 kilométeres siófoki prológját.

A legeredményesebb magyar, a Kometa versenyzője, Dina Márton lett, mindössze 6 másodperccel lemaradva; ő így a 14. helyen zárt. A 23 éves versenyző elmondta: a nyitó futamok során tavaly is ő volt a legeredményesebb magyar, de idén nagyobb céljai vannak.

Az egyéni időfutamon a világ minden pontjáról 19 istálló 129 versenyzője vett részt, közülük 3 korábbi aranyérmes.

Nagy meglepetésre a címvédő olasz Manuel Belletti - aki az idei Girón négy szakaszt is az első tízben fejezett be - csak a 11. lett kedden.

A versenyzőkre összesen 890 kilométer tekerés vár a vasárnapi székesfehérvári befutóig. A hatalmas szintkülönbségnél azonban nagyobb gondot fog okozni az embert próbáló meleg. A tisztifőorvos vasárnapig ugyanis a legmagasabb szintű, harmadfokú hőségriasztást rendelt el.