Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Trump vámmal fenyegeti Mexikót

Trump vámmal fenyegeti Mexikót
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Trump vámmal akarja rákényszeríteni Mexikót, hogy állítsa meg az USÁ-ba tartó illegális migrációt.

Donald Trump bejelentette, hogy Washington öt százalék vámot vet ki a mexikói árucikkekre június 10-től. Az amerikai elnök így akarja rákényszeríteni a mexikói hatóságokat, hogy állítsák meg az USÁ-ba tartó illegális migrációt.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

"A vámtarifa fokozatosan növekedni fog, amíg (a mexikóiak) nem találnak megoldást az illegális bevándorlásra, s ha ez megtörténik, eltöröljük" - közölte Trump a Twitteren.

Lépését Trump egy olyan pillanatban jelentette be, amikor kormánya éppen azon dolgozik, hogy aláírjanak egy amerikai-mexikói-kanadai kereskedelmi egyezményt, ami a megszűnt Észak-amerikai Szabadkereskedelmi Megállapodás (NAFTA) helyébe lépne.

A mexikói elnök kereskedelmi tárgyalója, Jesús Seade szerint katasztrofális következményekkel járna, ha Trump beváltaná fenyegetését. Ha ezt jóváhagyják, Mexikónak erőteljes választ kell adnia, tette hozzá.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Kína exportkorlátozásokat vezetett be tíz amerikai vállalattal szemben

A szélsőjobboldali Abelardo De la Espriella nyerte a kolumbiai elnökválasztást

Meggyengülhet a világ egyik legerősebb szövetsége? Izrael és Amerika 78 évének története