Drámai meccsen jutott a Bajnokok Ligája döntőjébe a Tottenham

Az Ajax még 2-0-ra vezett a félidőben, de a vége 2-3 lett. Idén angol házidöntőt rendeznek a BL-ben.

Drámai mérkőzésen jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája döntöjébe a Tottenham Hotspur.

A londoni csapat az elődöntő első mérkőzésén 1-0-ás vereséget szenvedett hazai pályán az Ajax ellen, és a szerda esti visszavágó szünetében is 2-0-ás hátrányban volt. A második félidőben azonban a brazil Lucas találataival negyed óra alatt kiegyenlítette a mérkőzést, ezután pedig rendkívül izgalmas periódus következett. A találkozó utolsó perceiben aztán Lucas a harmadik gólját is megszerezte, és erre az Ajaxnak már nem volt ideje válaszolni.

A 3-2-es idegenbeli győzelemmel a Tottenham történelme során először jutott be a BL-döntőbe, ahol ellenfele egy másik angol csapat, a Liverpool lesz.