Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

A magas lakásbérleti díjak ellen tüntettek

A magas lakásbérleti díjak ellen tüntettek
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve:
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Több ezren tiltakoztak Hamburgban az egyre emelkedő bérleti díjak ellen.

Ezrek vonultak Hamburg utcáira az egekbe szökött lakbér árak ellen tiltakozva. Összefogtak a bérlői szervezetek, valamint a szakszervezetek, és létrehozták az úgynevezett Bérlés-Költözés szövetséget. Attól tartanak, , hogy hamarosan a gazdagok kiváltsága lesz a városi élet, ugyanis 2005 és 2018 között a német városokban 50%-kal emelkedtek a lakásbérleti díjak. A tüntetők nagyságrendekkel több szociális bérlakás építését kérték a város vezetésétől. Számításaik szerint az elmúlt időszakban 45000 szociális bérlakás esett ki a rendszerből, és tűnt el a lakáspiacról.

HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

Hőhullám Európában: lehűtik magukat a berlini állatkert elefántjai és medvéi

Egy berlini zenész látványossággá varázsolja a németek nyitómeccsét

Németország: úrnapi tavi körmenet Bajorországban