Tovább tart az amszterdami BL-csoda

Szerzői jogok Reuters/Andrew Couldridge

Az Ajax idegenben verte a Tottenhamet.

**Egy gólos előnyt harcolt ki az Ajax Amszterdam Londonban, a Tottenham Hotspur ellen a Bajnokok Ligája elődöntőjének első meccsén. **

Az első félidő egyértelműen a hollandoké volt. A 15. percben egy rossz Tottenham-helyezkedést Van de Beek használt ki, és a leshatárról kilépve lőtt gólt.

A második félidőben a hazaiak játszottak fölényben, de helyzetbe nem tudtak kerülni. Az Ajax viszont a 78. percben megduplázhatta volna előnyét, Neres lőtt kapufát, így maradt az 1-0.

A visszavágó jövő szerdán lesz Amszterdamban.