Newsletter Hírlevél Events Események Podcasts Videók Africanews
Loader
Hirdetés

Trump: Amerika megtelt

Trump: Amerika megtelt
Szerzői jogok 
Írta: Euronews
Közzétéve: A legfrissebb fejlemények
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on
Megosztás Close Button
Másolja a cikk videójának embed-kódját Copy to clipboard Hivatkozás másolva!

Az amerikai elnök szerint már nem tudnak több embert befogadni.

Az Egyesült Államok megtelt - fogalmazott Donald Trump amerikai elnök pénteken, amikor az amerikai-mexikói határra látogatott.

HIRDETÉS
HIRDETÉS

Az elnök Kaliforniában tekintette meg a határfal egyik épülő részét, majd határőrökkel és helyi politikusokkal vett részt egy kerekasztal-beszélgetésen is. Ezen azt fejtegette, hogy nem tudnak több migránst befogadni:

"A rendszer telített, és amikor ez történik, azzal nem lehet mit kezdeni. Azt kell mondanunk: sajnáljuk, de nem tudunk fogadni titeket. Próbáltunk sokakat befogadni, de nem tudunk több embert. Nem lehet ezt csinálni."

A kerekasztal-vitán Trump kilátásba helyezte, hogy az elkövetkező két évben mintegy 650 kilométernyi falat húznak fel a határon és több katonát is odavezényelnek.

Miután egyre többen érkeztek az utóbbi hetekben Kubából, Haitiről és Közép-Amerikából az amerikai határhoz, Mexikó megszigorította az érkezők bevándorlásügyi vizsgálatát.

Korábban a mexikói kormány nagyvonalúan osztogatta a humanitárius vízumot, hogy bevándorlók Mexikóban telepedjenek le és ott dolgozzanak.

Ugrás az akadálymentességi billentyűparancsokhoz
Megosztás Kommentek Kövesse az Euronewst a Google-on

kapcsolódó cikkek

"Csak semmi diplomácia kérem, mi amerikaiak vagyunk" - romlanak az USA kapcsolatai világszerte

Kiszivárgott tervezet: Irán lemond az atomfegyverekről, az USA 300 milliárdot ígér

Washington: a Lincoln-emlékmű medencéje pár nappal a felújítás után bezöldült